7.jpg

VIII Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu


VIII MIĘDZYNARODOWE BIENNALE

 MAŁEJ FORMY GRAFICZNEJ I EKSLIBRISU - 1999

 

 

 

Jury

 

Andrzej Niekrasz

Andrzej Basaj

Mieczysław Radajewski

Maksymilian Snoch

Czesław Woś

 

 

 

NAGRODY

 

I

Carlo Marchetti – Włochy

 

II

David Bekker – Ukraina

 

III

Marek Basiul – Polska

 

 

 

NAGRODY SPECJALNE

 

Evgenij Bortnikom – Rosja

nagroda im. Janusza Szymańskiego

Martin Bayens – Belgia

nagroda im. Janusza Szymańskiego

Szöke Geörge – Węgry

nagroda Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie

Carlo Marchetti – Włochy

nagroda Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim

 

 

 

WYRÓŻNIENIA – MEDALE

 

Yuri Borovitsky – Rosja

Zdenek Bugan – Słowacja

Oleg Denysenko – Ukraina

Krystyna Hierowska – Polska

Mikael Kihlman – Szwecja

Maciej Kopecki – Polska

Juri Orlov – Estonia

Igor Piacka – Słowacja

Paolo Rovegnio – Włochy

Rea Šimlikova – Czechy

Aleksandr Szubin – Rosja

Pietro Paolo Tarasco – Włochy

Iva Tsankova – Bułgaria

Sergei Tyukanov – Rosja

Kataryna Vavrova – Słowacja

Toshio Yoshizumi – Japonia

 

 

 

NOMINACJE

 

Peter Augustovic – Słowacja

Robert Baramov – Bułgaria

Leo Bednarik – Słowacja

Igor Bilikivsky – Ukraina

Franciszek Bunsch – Polska

Elena Davicino – Argentyna

Dariusz Dessauer – Polska

Zbigniew Dolatowski – Polska

Vadim Felik – Ukraina

Hanna Głowacka – Polska

Piotr Gojowy – Polska

Dusan Grecner – Słowacja

Pavel Hlavaty – Czechy

Sergey Hrapov – Ukraina

Jurij Jakovenko – Białoruś

Wojciech Jakubowski – Polska

Konstantin Kalynovych – Ukraina

Piotr Kirkiło – Polska

Miroslav Knap – Słowacja

Marian Komarek – Słowacja

Jani Konstantin-Puntos – Polska

Aloes Kracmar – Czechy

Orest Kryvoruchko – Ukraina

Alexandr Lapikov – Rosja

Eduardo Lara – Meksyk

Wojciech Łuczak – Polska

Zdzisław Maj – Polska

Aleksandra Makowska – Polska

Francisko Martinem – Meksyk

Petr Minka – Czechy

Jerzy Napieracz – Polska

Christopher Nowicki – Polska

Yasuhiro Oki – Japonia

Andrzej Olczyk – Polska

Martin Oliete Fotela – Hiszpania

Pan Yuan-Shin – Tajwan

Ernest Peshkov – Białoruś

Vincenzo Piazza – Włochy

Danuta Pisarek-Dassara – Polska

Elżbieta Radzikowska – Polska

Marina Richter – Czechy

Mauricio Schvarzman – Argentyna

Salvador Soto Flores – Meksyk

Vladimir Strutinskij – Ukraina

Jan Szmatłoch – Polska

Sławomir Szymanowicz – Polska

Martin Velazquez – Meksyk

Andreev Van Olega – Ukraina

Leonid Zadonskij – Litwa

Marzija Žaksygarina – Kazachstan

Lekcje i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży

Proponujemy dzieciom i młodzieży
szkolnej udział w lekcjach muzealnych
z zakresu historii, sztuki,
archeologii i etnografii
oraz zajęciach warsztatowych.

Zobacz

Kalendarz

Styczeń 2019
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31