6.jpg

XV Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu


XV MIĘDZYNARODOWE BIENNALE
MAŁEJ FORMY GRAFICZNEJ I EXLIBRISU - 2014

Jury

prof. zw. artysta plastyk Andrzej BASAJ (Polska) - przewodniczący
mgr Witold BANACH (Polska) – dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
artysta plastyk Jiří BRÁZDA (Czechy)
artysta plastyk Osvaldo JALIL (Argentyna)
prof. artysta plastyk Bogdan PIKULICKI (Ukraina)
mgr artysta plastyk Czesław WOŚ (Polska)
mgr Bożena WOŚ (Polska) - sekretarz

 

I NAGRODA

Lembit Lõhmus (Estonia), 3 grafiki


II NAGRODA
przyznano trzy równorzędne nagrody

Jerzy Dmitruk (Polska), 2 grafiki
Grażyna Kulikowska-Antczak (Polska), 2 grafiki
Rea Šimlíková (Czechy), 4 grafiki


NAGRODA SPECJALNA
ZA EKSLIBRIS Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego


Zbigniew Osenkowski (Polska), 5 grafik


WYRÓŻNIENIE

Lena Achtelik (Polska), 2 grafiki
Grigory Babich (Rosja), 4 grafiki
Andrzej Bortowski (Polska), 3 grafiki
Tudor Cámpean (Rumunia), 3 grafiki
Deborah Chapman (Kanada), 3 grafiki
Karel Demel (Czechy), 4 grafiki
Mina Fukuda (Japonia), 3 grafiki
Martin Garcia-Rivera (Portoryko), 2 grafiki
Hanna T. Głowacka (Polska), 4 grafiki
Wojciech Łuczak (Polska), 2 grafiki
Cristina Gladys Muñoz (Argentyna), 3 grafiki
Roman Sustov (Białoruś), 3 grafiki
Pietro Paolo Tarasco (Włochy), 2 grafiki
Marcos Baptista Varela (Brazylia), 3 grafiki
Peter Velikov (Bułgaria), 4 grafiki


WYRÓŻNIENIE SPECJALNE
medal 300-lecia relokacji Ostrowa


Ryszard Baloń (Polska), 3 grafiki
Pavel Hlavatý (Czechy), 3 grafiki


NOMINACJA

Erhard Beitz (Niemcy), 2 grafiki
Dawid Bekker (Ukraina), 3 grafiki
Elżbieta Bocianowska (Polska), 2 grafiki
Hana Čápová (Czechy), 3 grafiki
Oleg Denysenko (Ukraina), 3 grafiki
Vladimir Gažovič (Słowacja), 4 grafiki
Vladislav Kvartalny (Białoruś), 2 grafiki
Veliko Marinchevski (Bułgaria), 2 grafiki
Iscsu István Molnár (Węgry), 2 grafiki
Ivo Mosele (Włochy), 3 grafiki
Hristo Naidenov (Bułgaria), 4 grafiki
Siegfried Otto-Hüttengrund (Niemcy), 2 grafiki
Werner Pfeiler (Austria), 3 grafiki
Janusz Popławski (Polska), 2 grafiki
Rasa Prišmontienė (Litwa), 2 grafiki
Paolo Rovegno (Włochy), 3 grafiki
Sergio Sánchez Santamaria (Meksyk), 1 grafika
Shigeki Tomura (Japonia), 4 grafiki
Cleo Wilkinson (Australia), 2 grafiki
Judy Woodborne (Południowa Afryka), 3 grafiki
Yulian Yordanov (Bułgaria), 3 grafiki


Lekcje i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży

Proponujemy dzieciom i młodzieży
szkolnej udział w lekcjach muzealnych
z zakresu historii, sztuki,
archeologii i etnografii
oraz zajęciach warsztatowych.

Zobacz

Kalendarz

Październik 2018
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31