2.jpg

Muzealny Konkurs Historyczny

Data publikacji:

XII  EDYCJA
M U Z E A LN E G O    K O N K U R S U    H I S T O R Y C Z N E G O

„SPACEREM W PRZESZŁOŚĆ”

O   T Y T U Ł    „M Ł O D E G O    R E G I O N A L I S T Y”
pod hasłem
„Ostrowskie Ateny. Wokół literatury.”Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością, już po raz 12, zapraszam Państwa do udziału w muzealnym konkursie historycznym, przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Ostrowa Wielkopolskiego. Tegoroczna edycja pod tytułem „Spacerem w przeszłość”, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie miała charakter drużynowych zmagań o Złotą, Srebrną i Brązową Odznakę oraz tytuł Młodego Regionalisty.

Konkursowe hasło roku 2017 brzmi: „Ostrowskie Ateny. Wokół literatury.” i znajomością głównie tego tematu  uczniowie będą mogli się wykazać spacerując z planem po mieście i zdobywając kolejne punkty. Szczególną uwagę zwracamy więc na zagadnienia związane z życiem i twórczością pierwszych ostrowskich literatów, historią szkolnictwa, prasą regionalną i działalnością wydawniczą do 1939 roku.

W ciągu ostatnich lat uczestnicy konkursu mieli okazję zapoznać się z ciekawą, choć nie zawsze znaną, historią swojego miasta; często w sposób szczególny pogłębiając wiedzę z wybranych zagadnień lub okresów historycznych. Uczestnictwo w tegorocznej edycji pozwoli zaznajomić się ze spuścizną literacką ostrowskich pisarzy oraz zrozumieć jak wielki wkład w rozwój miasta miała szeroko prowadzona działalność oświatowa i wydawnicza.

Zapraszam do udziału w tegorocznym konkursie.

                                                                                                                         Z poważaniem
                                                                                                                        Witold Banach


Załączniki:

Wiedza o mieście i regionieZobacz

Kalendarz

Luty 2024
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29