Data publikacji:



Dnia 11 lutego 2019r. w auli Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych nastąpiło rozstrzygnięcie VI edycji konkursu interdyscyplinarnego „Warto ocalić od zapomnienia! Ojczyzna wpisana w literaturę, fotografię i rysunek.” Współorganizatorami imprezy były Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego oraz Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, patronat nad konkursem sprawowali także Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Starosta Powiatu Ostrowskiego.

Impreza  odbywała się w trzech kategoriach:

  • ·konkurs fotograficzny – tę część konkursu oceniali pracownicy Zakładu Fotograficznego Foto Maleszka;
  • ·konkurs rysunkowy – tę część konkursu oceniało Jury w składzie: Karol Kierzynka, Katarzyna Bielawska oraz Jakub Godziszewski – pracownicy Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Młodzieżowego Domu Kultury
  • ·konkurs recytatorski oceniało Jury w składzie: pani mgr Alina Szymczak– nauczyciel języka polskiego w ZSU w Ostrowie Wielkopolskim, pani mgr Mariola Grabowska – nauczyciel języka polskiego oraz wieloletni członek Jury konkursu poetyckiego „Wiersz Walentynkowy” oraz pani Halina Brylińska - Zapłata - nauczyciel języka polskiego, wieloletni członek Jury konkursu „Poetyckie listopady”.

Liczne nagrody na konkurs ufundowali: Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim pan Włodzimierz Grabowski, Dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pan Witold Banach, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek, Starosta Powiatu Ostrowskiego pan Paweł Rajski.
W konkursie, w trzech kategoriach, wzięło udział 63 uczniów oraz 17 nauczycieli – opiekunów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem w lokalnym środowisku (w ubiegłym roku uczestniczyło w nim 107 uczniów). O wysokim poziomie imprezy świadczy ilość przyznanych nagród i wyróżnień.

Imprezę uświetniły występy szkolnych artystów z koła „Młodych talentów”.

Wyniki konkursu z podziałem na kategorie oraz szkoły: szkoły podstawowe (w tym uczniowie klas III gimnazjum) i ponadgimnazjalne.

I.
                  Konkurs rysunkowy

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE/GIMNAZJA

Lp.

miejsce

nazwisko i imię

szkoła

1.

I miejsce

Kaczmarek Marta

Szkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp

2.

II miejsce

Maras Julia

Szkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp

3.

III miejsce

Pokrywa Natalia

Szkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp

4.

IV miejsce

Wieczorek Malwina

Szkoła Podstawowa im Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1.

I miejsce

Sikora Wiktoria

Zespół Szkół Budowlano – Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

2.

II miejsce

Figas Marta

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

 

 
II.
                  Konkurs fotograficzny

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE/GIMNAZJA

Lp

miejsce

nazwisko i imię

szkoła

1.

I miejsce

Nowacka Julia

Szkoła Podstawowa w Ociążu

2.

wyróżnienie

Kubacka Oliwia

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wlkp

3.

wyróżnienie

Wiertelak Weronika

Szkoła Podstawowa w Ociążu

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1.

I miejsce

Dolińska Julia

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

2.

II miejsce

Kordon Kinga

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

3.

wyróżnienie

Rogier Julia

IV LO w Ostrowie Wlkp.

4.

wyróżnienie

Widelska Aleksandra

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

5.

wyróżnienie

Marciszewski Mateusz

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

6.

wyróżnienie

Hurzhii Vladyslava

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Odolanowie

7.

wyróżnienie

Fabianowska Agnieszka

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

8.

wyróżnienie

Pawłowski Bartosz

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

9.

wyróżnienie

Olkowicz  Dominika

 Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

 

III.                Konkurs recytatorski

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE / GIMNAZJA

Lp.

miejsce

nazwisko i imię

szkoła

1.

I miejsce

Kubik Oliwia

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków  w Dębnicy

2.

II miejsce

Krupa Wiktoria

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Przygodzicach

3.

III miejsce

Walczak Magdalena

Szkoła Podstawowa nr 2 im. E. Estkowskiego w Ostrowie Wlkp.

4.

wyróżnienie

Szymańska Agata

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków  w Dębnicy

5.

wyróżnienie

Sroka Olga

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Przygodzicach

6.

wyróżnienie

Marciniak Zuzanna

Szkoła Podstawowa nr 2 im. E. Estkowskiego w Ostrowie Wlkp.

7.

wyróżnienie

Greber Zuzanna

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie  Wlkp.

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1.

I miejsce

Pinkowska Aleksandra

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

2.

I miejsce

Sewel Sylwia

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

3.

II miejsce

Zdunek Wiktoria

I LO w Ostrowie Wlkp.

4.

III miejsce

Sobecki Krystian

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

5.

wyróżnienie

Stawicka Maria

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach

 

Nagrody i podziękowania wręczyli młodzieży oraz nauczycielom: pani mgr Honorata Sachowska – Barańczak - dyrektor Zespołu Szkół Budowlano - Energetycznych, pani mgr Halina Brylińska – Zapłata – przewodnicząca Jury konkursu recytatorskiego.

Krystyna Główczak  

Lekcje i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży

Proponujemy dzieciom i młodzieży
szkolnej udział w lekcjach muzealnych
z zakresu historii, sztuki,
archeologii i etnografii
oraz zajęciach warsztatowych.

Zobacz

Kalendarz

Marzec 2019
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31