6.jpg
Data publikacji:

Dnia 13 grudnia 2019r. w sali 203 Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych nastąpiło rozstrzygnięcie VII edycji powiatowego konkursu interdyscyplinarnego im. Ernesta Malinowskiego   „Warto ocalić  od  zapomnienia!  Małe  ojczyzny  w  literaturze,    fotografii i rysunku.” Współorganizatorami imprezy były: Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego oraz Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, patronat nad konkursem sprawowali także: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Starosta Powiatu Ostrowskiego.

Impreza  odbywała się w trzech kategoriach:

  • · konkurs fotograficzny – tę część konkursu oceniali pracownicy Zakładu Fotograficznego Foto Horosiewicz;
  • ·konkurs rysunkowy – tę część konkursu oceniała plastyk pani mgr Agnieszka Lisiak;
  • · konkurs recytatorski oceniało Jury w składzie: pani mgr Alina Szymczak– nauczyciel języka polskiego w ZSU w Ostrowie Wielkopolskim, pani mgr Mariola Grabowska – nauczyciel języka polskiego oraz wieloletni członek Jury konkursu poetyckiego „Wiersz Walentynkowy” oraz pani Elwira Maślińska - nauczyciel języka polskiego w ZSU w Ostrowie Wielkopolskim.

Liczne nagrody na konkurs ufundowali: Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim pan Włodzimierz Grabowski, Dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pan Witold Banach, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek, Starosta Powiatu Ostrowskiego pan Paweł Rajski.

W konkursie, w trzech kategoriach, wzięło udział 58 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, 19 nauczycieli – opiekunów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem w lokalnym środowisku (w ubiegłym roku uczestniczyło w nim 64 uczniów). O wysokim poziomie imprezy świadczy ilość przyznanych nagród i wyróżnień.

Wyniki konkursu z podziałem na kategorie oraz szkoły:

szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

  1. I.                   Konkurs rysunkowy

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE

Lp.

miejsce

nazwisko i imię

szkoła

1.

I miejsce

Chwaliszewska

Szkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.

2.

II miejsce

Zaradna Klaudia

Szkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.

3.

III miejsce

Stasiak Marta

Szkoła Podstawowa nr 11  w Ostrowie Wlkp.

4.

wyróżnienie

Maras Julia

Szkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.

5.

wyróżnienie

Grobelny Adam

Szkoła Podstawowa nr 5  w Ostrowie Wlkp.

6.

wyróżnienie

Klupieć Wiktoria

Szkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.

7.

wyróżnienie

Kania Katarzyna

Szkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.

 

  1. II.                Konkurs fotograficzny

 

 

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

1.

I miejsce

Warzecha Jakub

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

2.

II miejsce

Kardaś Paulina

Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

3.

III miejsce

Kania Oliwia

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

4.

wyróżnienie

Zajfert Kamila

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

5.

wyróżnienie

Kalak Patryk

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

6.

wyróżnienie

Zając Sebastian

Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp.

7.

wyróżnienie

Broda Małgorzata

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

8.

wyróżnienie

Kostera Nikola

Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp.

 

  1. III.             Konkurs recytatorski

 

 

SZKOŁY PODSTAWOWE

Lp.

miejsce

nazwisko i imię

szkoła

1.

I miejsce

Tomalak Julia

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie  Wlkp.

2.

II miejsce

Greber Zuzanna

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie  Wlkp.

3.

III miejsce

Rychlewska Weronika

Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Rataja w Ostrowie Wlkp.

4.

wyróżnienie

Wojtowicz Stanisław

Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Rataja w Ostrowie Wlkp.

 

SZKOŁY PONADPODSTWOWE

1.

I miejsce

Rospek Anna

Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Odolanowie

2.

II miejsce

Pinkowska Aleksandra

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

4.

III miejsce

Kowalska Katarzyna

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

5.

wyróżnienie

Sewel Sylwia

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

6.

wyróżnienie

Kania Oliwia

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

7.

wyróżnienie

Szmyt Aleksandra

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.

8.

wyróżnienie

Noculak Estera

Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach

9.

wyróżnienie

Mądra Marta

Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

 

Nagrody i podziękowania wręczyli młodzieży oraz nauczycielom: pani mgr Honorata Sachowska – Barańczak - dyrektor Zespołu Szkół Budowlano - Energetycznych, pani mgr  Mariola Grabowska -  przewodnicząca Jury konkursu recytatorskiego oraz pani mgr Agnieszka Lisiak – plastyk.

Krystyna Główczak 

 

Wiedza o mieście i regionie





Zobacz

Kalendarz

Maj 2020
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31