Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele naszego Muzeum
Miło mi powiadomić, że po półrocznej przerwie wracamy z działalnością wystawienniczą, planujemy także powrót do lekcji muzealnych, warsztatów i spotkań autorskich. Za nami trudny i pracochłonny okres demontażu ekspozycji oraz zabezpieczenia zbiorów. Musieliśmy spakować 37 tysięcy obiektów muzealnych, w tym wielkoformatowych obrazów, mebli, eksponatów archeologicznych, ceramiki i szkła, przenieść zbiory biblioteki (575 kartonów) i ponad 2,5 tysiąca materiałów pomocniczych. Jednocześnie staraliśmy się dostosować budynek dawnej Strzelnicy do naszych celów. Nie był to proces łatwy i pozbawiony przeszkód.
Pierwsza wystawa będzie dla Państwa – taką mam przynajmniej nadzieję – dużym zaskoczeniem. To ekspozycja złożona z 41 obrazów, stworzonych przez 26 artystek i artystów. Wśród nich nierzadko odnajdą Państwo nazwiska mocno zapisane w historii polskiej sztuki, a związane z naszym miastem.
Druga wystawa przypomni Państwu, że obecny budynek był ostatnią siedzibą pierwszego ostrowskiego muzeum.
Czeka Państwa kilka prawdziwych perełek i sensacji...
_________________________________________________________
NOC MUZEÓW 2026
Witold Banach Dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza na otwarcie nowych ekspozycji
SZEMBEK I INNI GALERIA NASZYCH MISTRZÓW
oraz
DAWNE MUZEUM, DAWNA STRZELNICA, IMPRESJE...
rozpoczęcie wydarzenia: 16 maja 2026 r. godz. 17.00
ostatnie wejście o godz. 23:30.
Budynek dawnej Strzelnicy i Biblioteki, ul. Wolności 2 A, Ostrów Wielkopolski
