2.jpg

Aktualne biennale







16. Międzynarodowe Biennale
Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu

Ostrów Wielkopolski 2016


3 września - 8 października 2016

16. Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu
Ostrów Wielkopolski 2016
Uroczystość ogłoszenia wyników oraz otwarcia wystawy
I NAGRODA
Pietro Paolo Tarasco - Włochy / Italy
 
II NAGRODA
Ryszard Baloń - Polska / Poland
 
III NAGRODA
Jan Szmatloch - Polska / Poland
 
NAGRODA  MUZEUM MIASTA OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO
Zbigniew Kubeczka - Czechy / Czech Republik
Aniello Scotto - Włochy / Italy
 

WYRÓŻNIENIE - MEDAL

Petar Chinovsky - Bułgaria / Bulgaria
Valerij Demianyshyn - Ukraina / Ukraine
Oleh Denysenko - Ukraina / Ukraine
Hanna T. Głowacka - Polska / Poland
Karl-Georg Hirsch - Niemcy / Germany
Sergiy Hrapov - Ukraina / Ukraine
Wojciech Jakubowski - Polska / Poland
Łukasz Koniuszy - Polska / Poland
Karina Kopczyńska-Janiszewska - Polska / Poland
Wladislaw Kvartalnyj - Białoruś / Belarus
Wojciech Łuczak - Polska / Poland
Marcela Miranda - Włochy / Italy
Cristina Gladys Muñoz - Argentyna / Argentina
Zbigniew Józef Osenkowski - Polska / Poland
Hilda Paz Levozan - Argentyna / Argentina
Janusz Popławski - Polska / Poland
Elżbieta Radzikowska - Polska / Poland
Masaaki Sugita - Japonia / Japan
Shigeki Tomura - Japonia / Japan
Maria Maddalena Tuccelli - Włochy / Italy
Peter Velikov - Bułgaria / Bulgaria
Marta Wakuła-Mac - Polska / Poland
Marek Zajko - Polska / Poland


NOMINACJA

Elżbieta Bocianowska  - Polska / Poland
Tudor Câmpean - Rumunia / Romania
Natalija Cernecova - Łotwa / Latvia
Martín García-Rivera - Portoryko / Puerto Rico
Hristo Kerin - Bułgaria / Bulgaria
Lanfranco Lanari - Włochy / Italy
Torill Elisabeth Larsen - Norwegia / Norway
Vasyl Leonenko - Ukraina / Ukraine
Lembit Lõhmus - Estonia
Mykola Malyshko - Ukraina / Ukraine
Karol Pomykała - Polska / Poland
Giancarlo Pozzi - Włochy / Italy
Ernesto Torices Ramirez - Meksyk / Mexico
Ulyana Turchenko - Ukraina / Ukraine
 
 
ZAKWALIFIKOWANO NA WYSTAWĘ

Lena Achtelik - Polska / Poland
Ruslan Agirba - Ukraina / Ukraine
AJK Piercc + Tee Kho! ( Ne_Dva - Polska / Poland
Bercht Angerhofer - Austria
Thanaporn Anyamaneecharoeh - Tajlandia / Thailand
Daniel Apostu Teodorescu - Rumunia / Romania
Gražina Arlauskaitė Vingrienė - Litwa / Lithuania
Rajmund Aszkowski - Polska / Poland
Eleonora Atanasova - Bułgaria / Bulgaria
Lütfiye Aydoğdu Bahar - Turcja / Turkey
Kazimierz Babkiewicz - Polska / Poland
Jan Baczyński - Polska / Poland
Simona Bagdonaite Gubiniene - Litwa / Lithuania
Tezcan Bahar - Turcja / Turkey
Ermes Bajoni - Włochy / Italy
Yani Balimezov - Bułgaria / Bulgaria
Klaudyna Banasz - Polska / Poland
Piotr Banaszkiewicz - Polska / Poland
Ryszard Bandosz - Polska / Poland
Marcos Baptista Varela - Brazylia / Brazil
Tomasz Barczyk - Polska / Poland
Andrzej Marian Bartczak - Polska / Poland
Juliusz Szczęsny Batura - Polska / Poland
Ryszard Bednarz  - Polska / Poland
Katarzyna Betlińska - Polska / Poland
Ewa Bińczyk - Polska / Poland
Trajče Blaževski - Macedonia
Marcin Bochenek - Polska / Poland
Łukasz Bogdan - Polska / Poland
Piotr Boliukh - Rosja / Russia
Agnieszka Borowska - Polska / Poland
Andrzej Bortowski - Polska / Poland
Jiří Brázda - poza konkursem - Czechy / Czech Republik
Zdeno Brāzdil - Słowacja / Slovakia
Oksana Budna - Polska / Poland
Joanna Budzyńska-Sycz - Polska / Poland
Zdenek Bugáň - Słowacja / Slovakia
Przemysław Bukowski  - Polska / Poland
Aleksandra Bury - Polska / Poland
Yuri Bychkov - Rosja / Russia
Aldona Bzowska - Polska / Poland
Hana Čápová - Czechy / Czech Republik
Alejandra Carambia - Argentyna / Argentina
Sara Alejandra Carrillo Cardenas - Polska / Poland – Meksyk / Mexico
Bartosz Cebula - Polska / Poland
Doğan Çelebi - Turcja / Turkey
Meral Çelik - Turcja / Turkey
Plamenko Čengić - Chorwacja / Croatia
Alfonsas Čepauskas - Litwa / Lithuania
Marius Daniel Cepeşi - Rumunia / Romania
Taibé Chait - Litwa / Lithuania
Deborah Chapman - Kanada / Canada
Chuan Chen - Chiny / China
Sandro Chinellato - Włochy / Italy
Stanisław Cholewa - Polska / Poland
Małgorzata Chomicz - Włochy / Italy
Vitazoslav Chrenko - Słowacja / Slovakia
Pete Clarke  - Wielka Brytania / Great Britain
Łukasz Cywicki - Polska / Poland
Adam Czech - Polska / Poland
Joanna Czerwińska - Polska / Poland
Marcin Cziomer - Polska / Poland
Wołodymyr Czornobaj - Ukraina / Ukraine
Ellen Dargatz - Niemcy / Germany
Akawat Deeto - Tajlandia / Thailand
Paweł Delekta - Polska / Poland
Nina Denysova - Ukraina / Ukraine
Aleksander Dmitruk - Polska / Poland
Jerzy Dmitruk - Polska / Poland
Malwina Domaradzka - Polska / Poland
Saime Dönmezer - Turcja / Turkey
Solomia Dorosh - Ukraina / Ukraine
Fabio Dotta - Włochy / Italy
Edvin Dragičević - Chorwacja / Croatia
Zoryana Drevnytska - Ukraina / Ukraine
Rosemarie Drews - Niemcy / Germany
Paweł Drozd - Polska / Poland
Kunjana Dumsopee - Tajlandia / Thailand
Anna Dybowska - Polska / Poland
Olesya Dzhurayeva - Ukraina / Ukraine
Justyna Dziabaszewska - Polska / Poland
Victor Efimov - Rosja / Russia
Anja Elze - Niemcy / Germany
Anastasiya Epishina - Rosja / Russia
Liliana Esteban - Argentyna / Argentina
Diana Fiedler - Niemcy / Germany
Beata Filipowicz - Polska / Poland
Federica Fiorenzani - Włochy / Italy
Grzegorz Frydryk - Polska / Poland
Carla Fusi - Włochy / Italy
Jacek Garbaczewski - Polska / Poland
Adriana Garcia-Santos - Portoryko / Puerto Rico
Katarzyna Gielecka-Grzemska - Polska / Poland
Lea Goovaerts - Belgia / Belgium
Jerzy Gorbas - Polska / Poland
Hanna Grzonka - Karwacka - Polska / Poland
Daiva Gudelyte - Litwa / Lithuania
Natalia Guschina - Rosja / Russia
Ekaterina Guteva - Rosja / Russia
Elena Guzun - Belgia / Belgium
Sylwia Haberka - Polska / Poland
Egbert Herfurth - Niemcy / Germany
Joanna Hetman - Polska / Poland
Jiří Hiršl - Czechy / Czech Republik
Pavel Hlavatý - Czechy / Czech Republik
Miroslav Hlinka - Czechy / Czech Republik
Eleanora Hofer - RPA / South Africa
Yohei Hosaka - Japonia / Japan
Günter Hujber - Czechy / Czech Republik
Daryna Iaresko - Ukraina / Ukraine
Gerson Ipirajá - Brazylia / Brazil
Denitsa Ivancheva Ivanova-Aleksandrova - Bułgaria / Bulgaria
Grzegorz Izdebski - Polska / Poland
Marcin Jachym - Polska / Poland
Alexandru Jakabházi - Rumunia / Romania
Jerzy Jakubów - Polska / Poland
Agnieszka Helena Jankiewicz - Polska / Poland
Prakarn Jantaravichit - Tajlandia / Thailand
Maciej Piotr Jaroszczuk - Polska / Poland
Jakub Jaszewski - Polska / Poland
Marta Javorská - Polska / Poland
Zuzanna Jeda - Polska / Poland
Małgorzata Jenta-Dmitruk - Polska / Poland
Jelena Jovančov - Czarnogóra / Montenegro
Małgorzata Józefowicz  - Polska / Poland
Maciej Józefowicz  - Polska / Poland
Zbigniew Jóźwik - Polska / Poland
Knakorn Kachacheewa - Tajlandia / Thailand
Sławomir Kaczmarek - Polska / Poland
Tinnakorn Kagornsuwan - Tajlandia / Thailand
Konstantin Kalynovych - Ukraina / Ukraine
Alperen Karaosmanoğlu - Turcja / Turkey
Kajetan Karczewski - Polska / Poland
Kamila Kasprzykowska - Polska / Poland
Irina Kazeeva - Rosja / Russia
Mehrdad Khataei - Iran
Herbert Kisza - Czechy / Czech Republik
Piotr Kobrzyński - Polska / Poland
Bartosz Kolczykiewicz - Polska / Poland
Maria Kolyshkina - Rosja / Russia
Ewelina Kołakowska - Polska / Poland
Patrycja Konieczko - Polska / Poland
Tomasz Kordyaczny - Polska / Poland
Aleksandr Korovai - Ukraina / Ukraine
Emilia Kosakowska  - Polska / Poland
Lesya Koshuba - Ukraina / Ukraine
Tatiana Kozmina - Rosja / Russia
Mykhailo Krasnyk - Ukraina / Ukraine
Alicja Król - Polska / Poland
Teresa Król - Polska / Poland
Mariya Krystopchuk - Ukraina / Ukraine
Tadataka Kudo - Japonia / Japan
Grażyna Kulikowska-Antczak - Polska / Poland
Serik Kulmeshkenov - USA
Marina Kupkina - Ukraina / Ukraine
Wiesława Kurdek - Polska / Poland
Leonid Kuris - Izrael / Israel
Ewa Kutylak - Polska / Poland
Emma Kwiatkowska - Polska / Poland
Krzysztofa Lachtara - Polska / Poland
Elena-Daniela Langā - Rumunia / Romania
Katia Lazar - Białoruś / Belarus
Simona Maria Lazar  - Rumunia / Romania
Paulina Lewandowska - Polska / Poland
Karolina Lubaszko - Polska / Poland
Adriana Lucaciu - Rumunia / Romania
Anastasiia Lunkevich - Rosja / Russia
Vladimir Andreevich Lupandin - Rosja / Russia
Kirill Lysenko - Rosja / Russia
Sebastian Łubiński - Polska / Poland
Monika Łukowska - Polska / Poland
Jacek Machowski - Polska / Poland
Balla Magdolna - Serbia
Yaroslav Makarov - Rosja / Russia
Ewelina Maksimiuk - Polska / Poland
Joanna Makuch-Folwarska - Polska / Poland
Petro Malyshko - Ukraina / Ukraine
Krystyna Maniecka-Bogdan - Polska / Poland
Marina Maroz - Białoruś / Belarus
Silvana Martignoni - Włochy / Italy
Anna Mazur  - Polska / Poland
Marta Mączka - Polska / Poland
Jordy Medina - de Leōn - Portoryko / Puerto Rico
Dimo Milanov - Bułgaria / Bulgaria
Jaroslav Minář - Czechy / Czech Republik
Yury Molibozhenko - Rosja / Russia
Marzanna Mucha - Polska / Poland
Roman Mucha  - Polska / Poland
Marek Mudra - Czechy / Czech Republik
Rene Mundo - Argentyna / Argentina
Renata Murauskaité - Litwa / Lithuania
Daria Murawska - Polska / Poland
Marta Muszyńska-Józefowicz - Polska / Poland
Maryana Myroshnychenko - Ukraina / Ukraine
Jerzy Napieracz - Polska / Poland
Valery Nastenko - Ukraina / Ukraine
Ignacio Navarro Cortez - Meksyk / Mexico
Jiří Neuwirt - Czechy / Czech Republik
Anita Nikulceva - Łotwa / Latvia
Rada Niţá - Rumunia / Romania
Michal Novák  - Czechy / Czech Republik
Magdalena Nowakowska-Troniewska - Polska / Poland
Tetiana Ocheredko  - Ukraina / Ukraine
Andrzej Olczyk - Polska / Poland
Aleksandra Olszewska - Polska / Poland
Jũri Orlov - Estonia
Aleksandra Orszulak - Polska / Poland
Mateusz Otręba - Polska / Poland
Siegfried Otto Hüttengrund - Niemcy / Germany
Csaba Pál - Węgry / Hungary
Mr. Jaturon Pannamphung - Tajlandia / Thailand
Evgenij Pantev - Macedonia
Kaewtongtal Patcha - Tajlandia / Thailand
Tanasan Pattanasuttichonlakun - Tajlandia / Thailand
Natalia Pawlus - Polska / Poland
Oya Pekmener - Turcja / Turkey
Virapong Phadonsak - Tajlandia / Thailand
Grzegorz Piaseczny - Polska / Poland
Pavel Pichugin - Rosja / Russia
Klaudia Pierzchała - Polska / Poland
Bogdan Pilipushko - Ukraina / Ukraine
Teresa Płotkowiak - Polska / Poland
Chayan Pol-asa - Tajlandia / Thailand
Marek Pośpiech - Polska / Poland
Rasa Prišmontienė - Litwa / Lithuania
Yulia Protsyshyn - Ukraina / Ukraine
Pavlo Pryjmych - Ukraina / Ukraine
Darina Psardieva - Rosja / Russia
Yutt Puektasajatum - Tajlandia / Thailand
Lolita Putramentiene - Braza - Litwa / Lithuania
Olga Pylypei - Ukraina / Ukraine
Tadeusz Ramik - Polska / Poland
Gervasio Hurtado Robles - RPA / South Africa
Héctor Rojas Chapperón - Argentyna / Argentina
Michéle Rolstone - RPA / South Africa
Krzysztof Rukasz - Polska / Poland
Ivan Rusachek - Białoruś / Belarus
Michał Rygielski - Polska / Poland
Żaneta Rzepa - Polska / Poland
Arpad Šalamon - Słowenia / Slovenia
Jiří Samek - Czechy / Czech Republik
Olga Samosujk - Rosja / Russia
Irma Susana Sánchez  - Argentyna / Argentina
Takao Sano - Japonia / Japan
Vasyl Savchenko - Ukraina / Ukraine
Helena Sawicka - Polska / Poland
Mauricio Schvarzman - Argentyna / Argentina
Václav Šebesta - Czechy / Czech Republik
Elena Felicia Selejan - Rumunia / Romania
Oleksiy Serdiuk - Ukraina / Ukraine
Tetyana Shepet - Ukraina / Ukraine
Kirill Skachkov - Ukraina / Ukraine
Nikola Skokandić - Chorwacja / Croatia
Jakub Sobczak - Polska / Poland
Katarzyna Sobkowicz - Polska / Poland
Surapong Somsuk - Tajlandia / Thailand
Klaus Sperling - Niemcy / Germany
Małgorzata Stachurska - Polska / Poland
Ladislav Steininger - Czechy / Czech Republik
Leonid Stroganov - Rosja / Russia
Roman Sukhov - Rosja / Russia
Kingkan Suntornchuen - Tajlandia / Thailand
Puritip Suriyapatarapun - Tajlandia / Thailand
Olexandra Sysa - Ukraina / Ukraine
Yvette Szakacs - Francja / France
Andrea Teodorescu Apostu - Rumunia / Romania
James Todd - USA
Lyudmyla Tomchyshyn - Ukraina / Ukraine
Karolina Treska - Polska / Poland
Maria Micaela Trocello - Argentyna / Argentina
Anna Trojanowska - Polska / Poland
Katarzyna Trojnar - Polska / Poland
Oksana Trygub - Ukraina / Ukraine
Milica Tucaković - Serbia
Piyangkoon Tunvichrin - Tajlandia / Thailand
Mateusz Turek - Polska / Poland
Fatma Ulger - Turcja / Turkey
Jana Vacková - Czechy / Czech Republik
Magda Vamvatira - Grecja / Greece
Evgeniya Voronina - Rosja / Russia
Sofya Vorontsova - Niemcy / Germany
Kseniya Vysotskaya - Polska / Poland
Emilia Waszak - Polska / Poland
Jerzy Waygart - Polska / Poland
Krzysztof Wieczorek  - Polska / Poland
Cleo Wilkinson - Australia
Sylwia Barbara Wojewoda - Polska / Poland
Judy Woodborne - RPA / South Africa
Czesław Woś - poza konkursem - Polska / Poland
Alicja Wójcik  - Polska / Poland
Ildan Yakhin - Ukraina / Ukraine
Mahir Yerlikaya - Turcja / Turkey
Kalina Yordanova - Bułgaria / Bulgaria
Oksana Yorysh  - Ukraina / Ukraine
Sato Yu  - Japonia / Japan
Roberta Zamboni - Włochy / Italy
Sylwia Zawiślak - Polska / Poland
Ugnė Žilytė - Litwa / Lithuania
Vladimír Znamenák - Czechy / Czech Republik
Popi Zoidi - Grecja / Greece
Maria Zwolińska - Polska / Poland
Piotr Żaczek - Polska / Poland
Wystawy towarzyszące:

  • Galeria Sztuki Współczesnej, ul. Królowej Jadwigi 10

Granice światła - grafiki Grażyny Kulikowskiej-Antczak
oraz
500 lat ekslibrisu polskiego - ze zbiorów Zygmunta Gontarza

  • Ostrowskie Centrum Kultury Galeria PIK, ul. Wolności 2


Pejzaż urodzaju - grafiki Jerzego Dmitruka

  • Forum Synagoga, ul. Raszkowska 21


Grafika czeska w zbiorach Muzeum Miasta Ostrowa
 Wielkopolskiego

 


Obrady Jury
16. Międzynarodowego Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu




Jury:

prof. zw. artysta plastyk Andrzej BASAJ - Polska - PRZEWODNICZĄCY

oraz

mgr Witold BANACH – Dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

artysta plastyk Jiří BRÁZDA – Czechy

prof. dr hab.  Maciej GUŹNICZAK – Polska

artysta plastyk Osvaldo JALIL – Argentyna

prof. artysta plastyk Bogdan PIKULICKI – Ukraina

mgr artysta plastyk Czesław WOŚ – Polska

sekretarz mgr Bożena WOŚ

 

podczas obrad 9 i 10 czerwca 2016 roku zdecydowało o zakwalifikowaniu do wystawy  525  grafik 344 artystów z 40 krajów.

 

Wernisaż wystawy i ogłoszenie nazwisk laureatów odbędzie się 3 września o godzinie 11:00 w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego (Rynek 1, ratusz).


Serdecznie zapraszamy!


Jury:

prof.zw. artysta plastyk Andrzej BASAJ - Polska - PRESIDENT

and

mgr Witold BANACH – Dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

artysta plastyk Jiří BRÁZDA – Czechy

prof. dr hab.  Maciej GUŹNICZAK – Polska

artysta plastyk Osvaldo JALIL – Argentyna

prof. artysta plastyk Bogdan PIKULICKI – Ukraina

mgr artysta plastyk Czesław WOŚ – Polska

sekretarz mgr Bożena WOŚ

 

on 9th and 10th June 2016 decided to accept to exhibition 525 works of 244 artists from 40 countries.

 

The Grand Opening  of the Exhibition and formal announcement of prizewinners’ names will take place in our Museum (Market – Town Hall) on 3rd September at 11:00.

 

We invite cordially!

zakwalifikowani-artists accepted.pdf

Lekcje i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży

Proponujemy dzieciom i młodzieży
szkolnej udział w lekcjach muzealnych
z zakresu historii, sztuki,
archeologii i etnografii
oraz zajęciach warsztatowych.

Zobacz

Kalendarz

Czerwiec 2017
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30