1.jpg

Mamy Pierwszą Nagrodę!

Data publikacji:

Miło nam poinformować, że Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego już po raz drugi zostało nagrodzone w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce IZABELLA.


W tegorocznej edycji Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zdobyło Pierwszą Nagrodę w Kategorii I – Działalność wystawiennicza.


Jury w składzie:
1. Paweł Jaskanis – dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie;
2. Witold Przewoźny – etnograf, kustosz Muzeum Etnograficznego w Poznaniu, reprezentant Fundacji Muzeów Wielkopolskich;
3. Waldemar Rataj – główny specjalista ds. programowych – Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów;
4. Prof. dr hab. Jan Święch – Dziekan Wydziału Historycznego UJ, Kierownik Zakładu Teorii Muzealnictwa i Dokumentacji Fotograficznej;
5. dr hab. Michał F. Woźniak, prof. UMK – dyrektor Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
oceniło 52 propozycje zgłoszone w czterech kategoriach. W Kategorii I – Działalność wystawiennicza, w której nagrodzono ostrowskie Muzeum znalazło się 17 zgłoszeń.

 

W uzasadnieniu do nagrody czytamy: „Znaczący ośrodek muzealniczy stworzył ważną, uniwersalną i nowoczesną wystawę stałą z aranżacją zachowującą równowagę pomiędzy multimediami a obiektami muzealniczymi. Wystawa podbudowująca tożsamość społeczności lokalnej – dająca klimat życia dawnego miasta i co najważniejsze uruchamiająca w sposób nadzwyczajny wyobraźnię młodych ludzi (dzieci)”.

 

Uroczysta gala Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „IZABELLA 2018” odbyła się 20 maja 2019 roku w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Nagrody i wyróżnienia laureatom wręczył Mark Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wiedza o mieście i regionieZobacz

Kalendarz

Kwiecień 2024
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30