6.jpg

Konkurs muzealny 2023

Data publikacji:

XV  jubileuszowa edycja muzealnego konkursu historycznego

Spacerem w przeszłość

o tytuł Młodego Regionalisty

pod hasłem „Rozwój społeczno–gospodarczy i architektura dawnego Ostrowa”

 

 

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w XV jubileuszowej edycji historycznego konkursu o Ostrowie organizowanego przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, każdorazowe zmagania skupiają naszą uwagę na wybranym zagadnieniu z przeszłości. W tym roku będzie to społeczno–gospodarczy i terytorialny rozwój Ostrowa oraz dawna architektura.
Przygotowania konkursowe to doskonała okazja do poznania historii lokalnej, ale też nabywanie umiejętności korzystania z materiałów źródłowych, integracja członków zespołu oraz, co wiemy z doświadczenia, doskonała zabawa. Zwłaszcza realizacja zadania specjalnego, które drużyny przygotowują wcześniej.

Konkurs ma formę spaceru po mieście, znajdowania na mapie wybranych punktów i rozwiązywania zadań, które na miejscu oceniają członkowie jury. W zależności od ilości zdobytych punktów zespoły mogą zdobyć Złotą, Srebrną lub Brązową Odznakę Młodego Regionalisty.


Tegoroczna edycja przeznaczona jest dla dwóch grup wiekowych:

 -  klasy IV i V zapoznają się tylko z podstawowymi wiadomościami

 - natomiast młodzież przygotowuje się zgodnie z podanymi w regulaminie zagadnieniami.


Zmagania planujemy na 27 i 28 kwietnia, a podsumowanie i ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w sobotę, 20 maja. Tradycyjnie już, na tę uroczystość, zapraszamy również rodziców i opiekunów. Doceniając trud i czas poświęcony na zapoznanie się z historią regionu staramy się uhonorować każdego uczestnika dyplomem, odznaką i pamiątkowym upominkiem.

Przez wiele lat w konkursie uczestniczyło kilkuset uczniów ze wszystkich ostrowskich szkół. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie i będziemy mogli wspólnie poznawać przeszłość naszego pięknego miasta oraz świętować jubileusz XV-lecia naszego konkursu.

 

Witold Banach

Dyrektor Muzeum

Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Wiedza o mieście i regionieZobacz

Kalendarz

Lipiec 2024
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31