2.jpg

Ferič w muzeum

Data publikacji:
Philip Ferič-Methuen, syn legendarnego pilota Dywizjonu 303 walczącego w bitwie o Anglię w miniony piątek odwiedził Muzeum Miasta Ostrowa.

Niecodzienny gość muzeum z wielkim zainteresowaniem zwiedził stałą ekspozycję ostrowskiego muzeum - "Muzeum 3D. Ulicami dawnego Ostrowa. Café Muzeum" - która pozwala gościom przenieść się w świat międzywojennego Ostrowa - tego samego miasta, w którym Mirosław Ferič zdawał maturę. Jak się okazało, Philip Ferič-Methuen jest wielkim fascynatem pamiątek z przeszłości. Stojąc przed witryną zegarmistrza Kazimierza Świetlika zaskoczył wszystkie osoby towarzyszące wyciągając z kieszeni zegarek-cebulę!

Sporo czasu Philip Ferič-Methuen spędził w sali wystaw czasowych muzeum, gdzie zupełnie przypadkiem eksponowana jest wystawa poświęcona przedwojennemu harcerstwu. Nie wszyscy może pamiętają, że polski as przestworzy przed wojną był aktywnym członkiem miejscowego hufca Związku Harcerstwa Polskiego. W lata trzydziestych XX wieku przez pewien okres pełnił nawet funkcję drużynowego.

Gość muzeum przeżył chwilę wzruszenia zwiedzając stałą ekspozycję poświęconą historii miasta. Nie spodziewał się tablicy poświęconej ostrowskim pilotom, wśród których nie mogło zabraknąć Mirosława Feričia.


Philip Ferič-Methuen odwiedził Ostrów z córką Antonią.
________

Fot. Krzysztof MACIEJEWSKI

Wiedza o mieście i regionieZobacz

Kalendarz

Kwiecień 2024
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30