6.jpg

O powieści Leo Hirscha

Data publikacji:

W ostatni piątkowy wieczór lutego, w Muzeum Miasta Ostrowa, odbyła się promocja książki Leo Hirscha „Eliza Radziwiłł. Młodzieńcza miłość cesarza Wilhelma I”.

Gościem wieczoru była dr Ewelina Wanke - historyczka, muzealniczka i nauczycielka akademicka, która tym razem podjęła się przetłumaczenia prozy Hirscha na język polski. Rozmowa prowadzona przez dyrektora Witolda Banacha w dużej mierze toczyła się wokół postaci autora, który swoje dziecięce i młodzieńcze lata spędził w naszym mieście. Nie zabrakło też wielu wątków z życia „współbohaterów” powieści - książąt Radziwiłłów, w tym tego najważniejszego: romansu Elizy Radziwiłł i późniejszego cesarza Wilhelma I.

Wydarzeniu towarzyszyła inauguracja wystawy czasowej „Inspiracje radziwiłłowskie”, na której obejrzeć można nieprezentowane dotąd pamiątki oraz oryginalną ikonografię pałacu antonińskiego.
Mimo, że spotkania autorskie organizowane w muzeum cieszą się zawsze sporym zainteresowaniem, wizyta Eweliny Wanke zgromadziła wyjątkowo liczną publiczność, która po oficjalnym zamknięciu spotkania jeszcze długo toczyła dyskusje na starym ostrowskim Rynku - części muzealnej ekspozycji 3D "Ulicami dawnego Ostrowa".

Ci, którzy z różnych powodów nie mogli dotrzeć do muzeum 23 lutego, mają możliwość spotkania Eweliny Wanke w Antoninie. To tam w Pałacyku Myśliwskim Radziwiłłów w piątek 1 marca o godz. 18.00 rozpocznie się kolejna promocja najnowszego wydawnictwa Muzeum Miasta Ostrowa.Książka Leo Hirscha "Eliza Radziwiłł. Młodzieńcza miłość cesarza Wilhelma I” wydana przy finansowym wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit) dostępna jest w ostrowskim muzeum oraz w muzealnym sklepie internetowym www.mmow.pl. Cena 46,20 zł.

Wiedza o mieście i regionieZobacz

Kalendarz

Kwiecień 2024
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30